S.C. CAR-KRIS PPUH
43-400 Cieszyn
ul. Korfantego 41
tel./fax: (033) 85 22 939
Start > Aktualności
Załoga Najda, Ogierman po rajdzie Barbórki Cieszyńskiej
Data publikacji:2004-11-22, godz.10:10 Autor: Administrator
Znakomite zakończenie sezonu w pucharze PZM załogi Mateusz Najda Adam Ogierman. Jadący samochodem Citroen SAXO VTS grupy N zwyciężyli w swojej grupie N-2 , uzyskali jeszcze 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 w grupie N!!.

Mateusz:
Jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku - powtórzyliśmy wynik z Imielina. Mieliśmy bardzo dużo przygód na trasie rajdu , problemy zaczęły się od jednego zbyt głębokiego cięcia na 3 os w Zamarskach gdzie duża ilość błota i trawy wbiła się do samochodu uszkadzając wentylator i przedni zderzak . Na następnym ( który na szczęście był odwołany ) urwał się nam tylni amortyzator. Na serwisie udało się moim mechanikom podleczyć usterkę.
Niestety na następnej pętli problemów z zawieszeniem nie było końca. Już na początku 6 odcinka urwał się ponownie tylni prawy amortyzator. Miałem duże problemy z utrzymaniem samochodu na drodze.
Jeszcze na dodatek poodlatywały obydwa progi co dodatkowo mnie zestresowało.
Na trzecia pętle wyjechałem z jednym fabrycznym amortyzatorem i jednym sportowym. Jednak myśl że auto będzie do końca rajdu sprawne stało się fikcją. Już na 8 os urwał się lewy sportowy amortyzator a prawy się wylał.
Utrzymanie samochodu na drodze graniczyło z cudem. Tył latał na wszystkie strony, auto odbijało się jak piłka pingpongowa.
Nie mogłam za bardzo zwolnić bo kolega Woszuk nas ciągle naciskał.
Bardzo bałem się dwóch ostatnich odcinków, nie chciałem skończyć na drzewie lub dachować.
Jeszcze raz się cieszę że jesteśmy na mecie.

Adam:
Super że przeżyliśmy ten rajd. Miałem dużego stresa, auto prowadziło się tragicznie i było bardzo ślisko i niebezpiecznie. Takiego rajdu jeszcze nie było.
Odwaga Mateusza i opanowanie w ekstremalnych sytuacjach bardzo mi zainponowało.
Po tym rajdzie trochę zamieszaliśmy w klasyfikacjach.

Dziękujemy naszym sponsorom :
Fach S.A. , Cukiernia Janeczka , Darma S.J. , Karton-Pak, Profiimpex, S1 REMIC , Jowida, Car- Kris, BETEX S.A. , SHELL

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 80 bytes) in /home/users/najda_www/zrodla/inc/baza.inc.php on line 37