S.C. CAR-KRIS PPUH
43-400 Cieszyn
ul. Korfantego 41
tel./fax: (033) 85 22 939
Start > Multimedia > Prasa o nas
Prasa o nas
Po rajdzie Śnieżku. Puchar tuż, tuż
W Marczycach rozegrano V Rajd Śnieżki. Wyścig stanowił 9 rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Automobilklubu Cieszyńskiego zajęła bardzo dobrą, drugą lokale.
Spośród ponad 70 samochodów, jakie stanęły na starcie wyścigu, do mety dotarło 41 aut. Najwyżej, bo na 11 miejscu, sklasyfikowana została para Tomasz Porębski i Rafał Gnatek w peugeocie 106 (załoga ta triumfowała w klasie N/1). Na 18 pozycji dotarli do mety Mateusz Najda i Adam Ogierman we fiacie seicento (nasi kierowcy zwyciężyli w klasie N/0). 30 lokatę uzyskała para Maja Suknarowska i Sebastian Żabiński w peugeocie 106 rallye, na 35 miejscu uplasowali się Arkadiusz Dudek i Tomasz Sarwa w fiacie seicento, natomiast na 37 pozycji znaleźli się Piotr Mordarski i Mariusz Obrąpalski w hondzie civic.
Dzięki sukcesowi w Rajdzie Snieżki, Mateusz Najda i Adam Ogierman zapewnili już sobie niemal tytuł mistrzów PZM w klasie N/O. O triumfie cieszynian zadecyduje zapewne najbliższy, listopadowy Rajd Barbórki.

(wk)

 
Obsypani pucharami
CIESZYN Załoga Automobillklubu Cieszyńskiego Mateusz Najda/Adam Ogierman jadąca samochodem citroen saxo VTS zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zakończonego w sobotę w Imielinie 7. Rajdu Pokale. Zawodnicy przywieźli do Cieszyna więcej pucharów; wygrali też rywalizację w swojej grupie N2, trofeum 1600 i w klasyfikacji grupy N. Rajd Pokale byt trzecią eliminacją Pucharu PZM i pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Śląskiego. Wystartowało w nim 76 załóg. - Dla nas był to w tym sezonie drugi rajd. Debiut w citroenie zaliczyliśmy w kwietniu podczas 4. Rajdu Mazowieckiego. Niestety, usterka techniczna wyeliminowała nas wtedy z walki. Tym razem mogliśmy pokazać, na co nas stać - cieszy się Mateusz Najda.
Załoga Mateusz Najda/Adam Ogiennan przez ostatnie dwa sezony startowała fiatem seicento. W ostatnim sezonie zdobyła mistrzostwo Polski PZM w klasie NO. - Tym razem chcielibyśmy być jak najwyżej w klasie N2 - mówi DZ 24-letni kierowca rajdowy. W dniach 26-27 czerwca cieszyńska załoga wystartuje w 3. Rajdzie Strzelińskim

(TWO)

 
Zacięta walka o sekundy
Sezon rajdów samochodowych rozkręcił się już na dobre. Spore zainteresowanie towarzyszy rywalizacji o Puchar PZMot 2003. Odbyły się dotąd trzy rajdy. Na uwagę zasługuje postawa jednej z załóg Automobilklubu Cieszyńskiego.
Mateusz Najda i Adam Ogierman są na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w najliczniej obsadzonej klasie N-0. Rozpoczęli od drugiej lokaty w otwierającym sezon Rajdzie Lubelskim, natomiast na kwietniowym Rajdzie Mazowieckiem zajęli trzecią pozycję. Uzbierali zatem 14 punktów w dwóch startach.
23-letni Mateusz ceni sobie doświadczenie 31-letniego Adama. Razem jeżdżą trzeci sezon. - Naszym celem jest zdobycie co najmniej wicemistrzostwa w klasie N-0. Zadanie nie jest łatwe, gdyż startuje tu wiele dobrych załóg. Walka trwa dosłownie o każdą sekundę. Marzy nam się pierwszy stopień podium podczas jednego z najbliższych rajdów. Może uda się to już w majowym Rajdzie Festiwalowym? Ale lepiej nie zapeszać. Najważniejsze jest doskonalenie umiejętności i zdobywanie doświadczenia. Oczywiście, im więcej startów, tym lepiej - mówi Mateusz, kierowca seicento sporting.
Udział w rajdowym ściganiu sporo kosztuje. Samo wpisowe i ubezpieczenie uszczupla portfel o 1200 zł. Drogie są części i przygotowanie auta. W sumie trzeba wydać około 4 tyś. zł na jeden start. W cenie są zatem sponsorzy. Każda pomoc finansowa czy rzeczowa jest ważna. Zawodnicy starają się odwdzięczyć dobrą jazdą i jak najlepszymi wynikami.

(mark)

 
Cieszyńscy kierowcy znowu najlepsi
Rajd Nikon rozegrany na drogach koło Świdnicy był VI rundą Samochodowego Pucharu PZM w sezonie 2003. Wystartowało 77 załóg, a do mety dojechało niespełna 50. Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się reprezentanci Automobilklubu Cieszyńskiego.
Drugie z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odnieśli Paweł Hańderek i Mariusz Żelazko, jadący skodą felicią. Byli też oni najlepsi w Grupie A i klasie A-6. IV lokatę w "generalce" wywalczyli Piotr Mordarski i Mariusz Obrąpalski na hondzie civic (druga pozycja w Grupie N i pierwsza w Klasie N-2).
Najliczniej obsadzoną Klasę N-0 wygrali cieszynianie Mateusz Najda - Adam Ogierman na seicento, którzy dzięki temu zwycięstwu (drugiemu w tym sezonie) wyszli na czoło klasyfikacji, mając w dorobku 39 pkt. Za nimi jest załoga Dzienis - Ragiel z Białegostoku ze stratą 3 punktów.
Spróbujemy odnieść trzecie pod rząd zwycięstwo na najbliższym Rajdzie Imielin. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż rywalizacja w klasie N-0 jest wyjątkowo trudna. Perspektywa dalszego liderowania jest jednak bardzo mobilizująca - stwierdza M. Najda. Duet ten ma już w kieszeni licencję R-1, bo wypełnił normę zdobycia 21 pkt. w jednym sezonie potrzebną do jej uzyskania. Brawo.
Trzeba jeszcze odnotować sukces Tomasza Sawry i Arkadiusza Dudka (fiat seicento), zwycięzców w klasie A-0.
Dobrą formę zaprezentowali ustronianie Kajetan Kajetanowicz - Aleksandra Masiuk, startujący po ponad półrocznej przerwie jako goście (licencja R-1) fiatem seicento sporting. Uzyskany czas dawał im pierwszą lokatę w klasie N0. Pozostaje satysfakcja z wyniku i nadzieja na pozyskanie sponsora przed startem w eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Polski, we wrześniowym Rajdzie Śląskim.
W klasyfikacji klubowej załogi Automobilklubu Cieszyńskiego bezapelacyjnie wywalczyły I miejsce i powiększyły kolekcję AC o kolejny puchar.

(mark)


Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 71 bytes) in /home/users/najda_www/zrodla/inc/baza.inc.php on line 39